ساخت طرح جدید با استفاده از الگو

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)

 

منظور از الگو( template) فایلی با پسوند DWT است که برخی تنظیم ها و گاهی عناصر را در خود جای داده و برای تهیه ی طرح جدید به کار میرد. بسیاری از برنامه ها قابلیت استفاده از الگو ها را دارند. این برنامه هغ معمولا تمام فایل ها یا اسناد جدید را بر اساس یک الگو میسازند, ولی برای انکه کاربران دچار مشکل نشوند, الگوی پیش فرض دارند که اگر کاربر مشخص نکند که میخواهد از الگوی خاص استفاده کنند همهان را به کار میبرند. اتوکد نیز تمام طرح های جدید را بر اسس الگو ها میسازد با این تفاوت که در ابتدا اللگوی پیش فرضی وجود نداردو زمانی که بخواهید فایل جدیدی بسازید الگو از شما پرسیده میشود.

برای ساخت طرح بر اساس الگو دستور new یا qnew را اجرا کنید. با این کار کادر محاوره ی شکل 1-1 باز شده و الگو های موجود را نشان میدهد تا انچه در نظر دارید انتخاب کنید.
اگر تازه شروع به کار با اتوکد کرده اید الگوی acad.dwt را انتخاب کنید.روی هرکدام از الگوها که کلیک کنید پیش نمایشی از ان در کادر preview که در بالا و سمت راست کادر محاوره قرار دارد نمایش داده خواهد شد.
شکل 1-1 : کادر محاوره select template برای انتخاب الگو

تعیین الگوی پیش فرض :

با اینکه اکثر برنامه های مبتنی بر الگو, یک الگوی پیش فرض دارند و در زمان ساخت سند جدید کاربر رامجبور به تعیین الگو نمیکنند ولی اتو کد اینطوری نیست. ولی اگر مایل باشید میتوانید الگوی پیش فرض انتخاب کنید تا هربار مجبور به تعیین ان نباشید. این هم مراحلش:

1- از منو ها tools option را اجرا کنید.
2- به زبانه ی files که در شکل 2-1 نمایش داده شده بروید.شکل 2-1 : زبانه ی files از کادر محاوره option

3- روی گزینه ی template settings دابل کلیک کنید. با این کار گزینه های زیر مجموعه ان باز خواهند شد.( شکل 3-1)شکل 3-1: تنظیم های مربوط به الگو4- روی default template file name for QNEW دابل کلیک کنید تا باز شود.(شکل 4-1)شکل 4-1: تنظیم های مربوط به الگوی پیش فرض
 


5-روز گزینه ی none و بعد دکمه ی browes کلیک کنید. با این کار کادر محاره باز میشود و الگو های موجود را نمایش میدهد.
6- الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه ی open را کلیک کنید.
7- دکمه ی open را کلیک کنید تا از کادر محاوره ی option خارج شوید.
اکنون الگو پیش فرضی مشخص شده است. بعد از این میتوانید ار یکی از راه های زیر استفاده کنید. طرح جدید بر اساس الگو پیش فرض ساخته شده
و کادر محاوره ی انتخاب الگو باز نخواهد شد:
دستور QNEW را در خط فرمان اجرا کنید.
روی ایکن که در نوار ابزار قرار دارد کلیک کنید.

ساخت الگو :

ساخت الگو کار بسیار اسانی است. ابتدا یک طرح جدید با استفاده از یکی ار الگوها ,مانند acda.dwt بسازید. بعد از ان تمام تغییرات مورد نظر خود را به ان اعمال کنید و در صورت نیاز عناصری مانند کادر ها, جداول شرکت و ارم ها را نیز به ان اضافه کنید. در اخر save as را اجرا کنید تا کادر محاوره sav as باز شود. در این کادر محاوره یک لیست باز شو به نام files of type وجود دارد. روی فلشی که در کنران قرار دارد کلیک کرده, AutoCAD drawing template(*.dwt( را انتخاب کنید. نامی که برای الگو در نظر دارید را وارد کنید و دکمه ی save را بزنید. با این کار کادری مانند انچه در شکل 5-1 نمایش داده شده باز خواهد شد.شکل 5-1: کادر محاوره template description برای تعیین مشخصات الگوشرحی برای الگو در کادر description وارد کرده و واحد اندازه گیری را در کادر ,easurment مشخص میکند. دکمه ی ok را کلیک کنید تا الگو ذخیره شود.


ساخت طرح جدید بدون استفاده از الگو

در واقع همیشه الگویی برای ساختن طرحهای جدید وجود دارد, ولی قابلیتی نیز در اتوکد هست که طرح را بر اساس الگویی خاص که شامل کترین پیش فرض های ممکن میشود, میسازد.
برای استفاده از این قابلیت بعد از اجرای دستور new روی فلش کوچکی که در کنار دکمه ی open کادر محاوره ی الگو ها قرار دارد کلیک کرده و از منوی که باز میشود یکی از گزینه های open with no template-metric یا open with no template-imperial را انتخاب کنید. گزینه ی اول از واحد های متریک و دومی از واحد های انگلیسی است.

نوشته شده توسط Sevil  آدرس: http://www.cafedexign.com

 

 

 

خواندن 9639 بار آخرین بار تغییر یافته جمعه, 18 ارديبهشت 1394 12:57

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570