Auto CADکاربرد رایانه در معماری 4

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)
  • · دانشجویان عزیز میتوانند در منوی tools گزینه customize شاخه program parameters کلیه کلید های سریع (مخفف ها ) را بازنگری نمایند.

حالا لازم است نرم افزار را به گونه ای تنظیم کنید که اگر اتفاقی همچون قطع برق رخ داد اطلاعات تنظیم شده قابل دستیابی باشد. دستور مربوطه back up file است که اینچنین تنظیم می شود.

با ورود به منویtools گزینهoptions را انتخاب می کنیم پنجره محاوره ی options باز می شود که در آن پنجره می توان علاوه بر تنظیم زمان ذخیره اتوماتیک در پنجره Open and Save در پنجره های دیگر تنظیمات دیگر را میتوانید انجام دهید.

پنجره های دیگر در Option عبارتند از :

Files – Display- Plotting – System – User Preferences – Drafting – Selection - profiles

  • ·تنظیمات مهم دیگر که برای ترسیمات کاربرد دارند دستوراتی در زیر نوار فرمان هستند که مشخصات آنها به شرح زیرند.
  • دستور Drafting Settingکه با تایپ مخفف DS و ورود این دستور پنجره محاوره Drafting Setting ظاهر می گردد . شما می توانید از منوی Tools/Drafting Setting نیز به این محیط دست یابید . به وسیله آن میتوانید موارد snap و grid و polar tracking و Object snap را تنظیم کنید .
  • گزینه های یاد شده شما ره در ترسیمات مدولار یاری می دهد و با استفاده از کلیدهای F نیز میتوانید به آنها دسترسی سریع داشته باشید . Object snap و Ortho که به ترتیب نقاط کمکی و کشیدن خط صاف را مقدور می کنند بیشتر مورد استفاده دارند . (کلید های F3 و F8 )
  • · برای تنظیم Object snapها فقط کافی است معنی آنها را بدانید ویا از اشکال آنها در ابزار Osnap آگاه باشید.

Endpoint = نقاط پایانی       Midpoint = وسط خط یا تقاطع دوسطح       Center = مرکز کمان یا دایره یا کره       Node = نقطه     Quadrant = نقاط اربعه روی دایره       Intersection = محل تلاقی دو خط           Insertion = نقطه مبنای ورود یک بلوک یا نوشته یا مشابه آن       Perpendicular = راستای عمود       Tangent = مماس       Nearest = نزدیک ترین محل         Extension =امتداد     Parallel= موازات

خواندن 1874 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570