لوله و اتصالات پلاستیکی بخش سوم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله و اتصالات پلاستیکی ( بخش سوم)

اتصال لوله های پلاستیکی

بریدن لوله

برای اتصال لوله های استفاده از پیش چسب و یا چسب مناسب بسیار اهمیت دارد . هنگام کار با لوله های پی وی سی و سی پی وس سی استفاده از پیش چسب ضروری است . اما لوله های ای بی اس پیش چسب لازم ندارند . روش توصیه شده برای اتصال چسبی لوله های پی وی سی و ای بی اس به شرح زیر است : لوله را باید به طور گونیایی با اره دستی ظریف و یا اره برقی دندانه ریز و پایه مدرج اره فارسی بر با هادی مناسب برید . از لوله برهای معمولی نیز می توان استفاده کرد ( برای این کار تیغه مخصوصی وجود دارد ) . باید دقت کرد که تمام ناسوری ها و پلیسه ها لبه لوله برداشته شود . اگر لبه های ناسوری و پلیسه داشته باشد ، در موقع جا زدن لوله و اتصال چسبی را که داخل اتصال مالیده شده می تراشد و در آن نقطه دو لوله به هم نمی چسبد و اتصال معیوب می شود . همه پلیسه ها را باید با چاقو ، سوهان یا کاغذ سنباده گرفت .

جفت کردن اتصال

سر لوله و اتصال را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید . لوله را بدون فشار در کاسه اتصال جا بزنید . عمل فر رفتگی لوله در کاسه را روی لوله نشان کنید . مراقب باشید وقتی سر لوله رو به پایین است ، خراشیده یا زخمی نشود .

لوله باید حداقل به اندازه یک سوم طول کاسه داخل اتصال شود . اگر لوله به اندازه مورد نظر داخل کاسه نمی شود ، باید آن را با سوهان یا سمباده بسایید تا لاغر شود . در این کار باید بسیار مراقب بود که سر لوله دو پهن نشود . بر خلاف اتصالات مسی ، دیواره داخلی اتصال های پلاستیکی ، طوری جمع شده است که لوله قبل از اینکه به انتهای کاسه برسد با سطح داخلی آن تماس پیدا می کند .

قبل از زدن چسب ، هر دو سطح اتصال باید تمیز و خشک باشند . سطح خارجی لوله ( تا جایی که وارد کاسه می شود ) و سطح داخلی کاسه باید تمیز شود و جلای آنها با پاک کننده شیمیایی توصیه شده بر طرف شود .

برای زدودن جلای سر لوله و داخل کاسه ، می توان از کاغذ سمباده یا سیم استیل ظرفشویی استفاده کرد . قبل از زدن پیش چسب یا چسب ، باید خاکه سمباده یا گرد پی وی سی را خوب تمیز کرد .

زدن پیش چسب ( فقط برای لوله های پی وی سی و سی پی وی سی )

برای لوله های پی وی سی و سی پی وی فقط باید از پیش چسب مخصوص استفاده کرد . پیش چسب را بتدا به داخل کاسه و سپس روی لوله به اندازه عمث کاسه می ماند . قبل از زدن چسب باید 5 تا 15 ثانیه صبر کرد . برای لوله های ای بی اس پیش چسب لازم نیست .

خواندن 1968 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570