لوله و اتصالات پلاستیکی بخش ششم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله و اتصالات پلاستیکی ( بخش ششم )

لوله و اتصالات

پس از گذشتن زمان گیرش ،ذ می توان لوله را با دقت در محل خود نصب کرد . اگر لوله دفنی است ، روی آن را باید خاک پوشاند ، ولی روی همه اتصالات را باید باز گذاشت تا در موقع تست فشار ، بتوان آنها را بازدید کرد.

فشار آب هنگام تست لوله ها باید 5/1 برابر فشار کار سیستم باشد و این فشار تا زمانی که کلیه اتصالات از نظر آب بندی کنترل شود یا زمان مقرر توسط آیین نامه ( هر کدام که طولانی تر بود ) بای ثابت بماند .

توجه ! در اکثر موارد 48 ساعت مدت قابل اطمینانی برای هوا خوردن لوله پیش از تست فشار تلقی می شود . در هوای خیلی گرم ، برای لوله های کوچک ، در صورت استفاده از چسب زودگیر و در مورد اتصالات کیپ جا زدنی بدون چسب ، می توان این مدت را کوتاهتر کرد .

لوله ها و اتصالات پی وی سی و ای بی اس را می توان در داخل ساختمان یا در فضای آزاد در محلی به دور از تابش مستقیم خورشید انبار کرد . لوله های پلاستیکی باید طوری لنبار و چیده شوند که خم نشوند یا شکم ندهند .

تولید کنندگان ، رزوه کردن لوله های پلاستیکی پی وی سی و ای بی اس رده 40 را توصیه نمی کنند .

یک قوطی چسب یک لیتری معمولا برای ساختمانی با دو سرویس حمام و توالت کافی است . لوله قائم ( رایزر ) ای بی اس را می توان یک ساعت بعد از نصب آخرین اتصال تست کرد .

در اتصالات رزوه ایی نباید از روغن غلیظ لوله کشی استفاده کرد . برخی از روغن ها لوله کشی ترکیباتی دارند که سطح لوله را نرم می کند ولی هنگامی که لوله تحت فشار قرار می گیرد ممکن است خوردگی ناشی از تنش های داخلی را تشدید کنند . اگر واقعا استفاده از روغن ضروری باشد می توان از وازلین یا نوار لوله معمولی استفاده کرد .

برای جلوگیری از یخ زدن سیفون ها نباید از الکل یا ضد یخ های حاوی الکل استفاده کرد . برای این کار می توان با اطمینان کامل از آب نمک غلیظ یا محلول کلرور منیزیم و آب ( با نسبت وزنی 22 درصد ) استفاده کرد . مخلوط 6 درصدی کلیسرول و آب نیز توصیه می شود .

لوله های ای بی اس پس از نصب در شبکه ، گرما را به آرامی جذب می ککند و گرمای ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و فاضلاب حاصل از وسایل مشابه اشکالی ایجاد نمی کنند .

چسب های پی وی سی عموما با دو غلظت استاندارد و رقیق یافت می شوند . چسب های رقیق برای استفاده در لوله ها و اتصالات تا قطر 2 اینچ حدود 50 میلیمتر مناسب است و برای لوله های و اتصالات (( نیمه کیپ )) نیز به کار می رود .

خواندن 2035 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570