لوله و اتصالات پلاستیکی بخش هفتم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله و اتصالات پلاستیکی ( بخش هفتم )

آخرین نکته اینکه همیشه دقت کنید که لوله ها علامت استاندارد داشته باشند تا مطمئن شوید که از لوله های غیر بهداشتی استفاده نشده است . مهر استاندارد روی لوله های پلاستیکی آب ، فاضلاب و تهویه نشانه مطابقت با استانداردهای بهداشتی لازم است .

بدیهی است اتصال لوله پلاستیکی به لوله فلزی غیر ممکن است . هیچ راهی وجود ندارد که بتوان چسبندگی رضایت بخشی بین این دو ایجاد کرد . هنگامی که لوله پلاستیکی به لوله فلزی متصل م شود ، دما عامل بسیار مهمی است برای لوله های آب سرد ، تبدیل رزوه ایی به سادگی قابل استفاده است . هر چند که این روش برای آب گرم توصیه نمی شود . ضریب انبساط خطی فلز و پلاستیک برابر نیستند در نتیجه تاثیر متضادی بر یکدیگر می گذارند . از آنجا که تبدیل رزوه ایی نمی تواند این اختلاف انبساط را جبران کند اتصال به تدریج نشت می کند .

برای حل این مشکل ماسوره هایی بینابینی وجود دارند ، اما محدودیت هایی در جریان آب ایجاد می کنند . ماسوره هایی بینابینی اتصال سی پی وی سی به فلز برای حل این مشکل طراحی شده اند .

اتصال لوله های سی پی وی سی به آب گرمکن و لوله کشی موجود

در بالای منبع 30 سانتیمتر از قسمت اول لوله های آب سرد و گرم متصل به منبع آبگرمکن را باید فلزی در نظر گرفت و بعد از آن را به سی پی وی سی تبدیل کرد . در لوله های قائم برای اتصال لوله فلزی به لوله پلاستیکی از ماسوره مناسب استفاده می کنند .

آیین نامه ها معمولا مقرر می کنند که در روی آبگرمکن از شیر اطمینان دو کاره دمایی فشاری استفاده شود . برای لوله های تخلیه آب منبع می توان از لوله های سی پی وی سی استفاده کرد . این لوله تا فاصله 15 سانتیمتری از کف پایین می رود . قطر لوله تخلیهباید برابر قطر شیر تخلیه باشد . لوله های پی وی سی باید در هر 90 ساتیمتر بر روی تکیه گاه قرار گیرند . بخصوص در لوله های آب داغ باید به تاثیر انساط خطی توجه کرد و تدابیری برای کنترل آن اندیشید . برای این منظور در سیستم لوله کشی در هر 3 متر طول لوله حدود 30 سانتیمتر قطعات را لازم تغییر محور به صورت دو خم لازم است .

خواندن 3179 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570