لوله و اتصالات پلاستیکی بخش چهارم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

لوله و اتصالات پلاستیکی ( بخش چهارم)

زدن چسب

چسب را باید در قوطی در بسته نگه داشت و هنگامی که از آن استفاده نمی شود جای آن باید در سایه باشد . اگر چسب خیلی غلیظ باشد ، یا به صورت ژله ایی در آمد و به آسانی از قلم مو سرازیر نشد و یا حالت رشته رشته یا لخته ایی پیدا کرد ، آن را دور بیندازید . چسب را نباید رقیق کرد . قلم مو را در حین کار باید در داخل چسب به حالت غوطه ور قرار داد .

چسب را تا پیش چسب خشک نشده ، بزنید . داخل اتصال را به طور کامل و یکنواخت چسب بمالید . مواظب باشید چسب در تکه کاسه جمع نشود . سپس چسب را روی سطح لوله بمالید . دقت کنید که سطح چسب مالی به همان اندازه ای باشد که پیش چسب زده اید . برای بار دوم روی لوله ئ نیز پیشانی برش خورده ( گوشت ) لوله ، لایه یکنواختی از چسب بمالید .

چسب را با قلم مویی یا قلم نایلونی می مالند . برای لوله های یک دوم و کوچکتر از قلم موی یک دوم به عرض 13 میلیمتر و برای لوله های تا قطر 2 اینچ از قلم موی 1 انچ به عرض 25 میلیمتر و برای لوله های بزرگتر از دو اینچ از قلم مویی با عرض معادل نصف قطر لوله استفاده کنید . فقط برای لوله های 6 اینچ و بزرگتر ، قلم 5/2 که 65 میلیمتری است به کار ببرند .

راهنمایی های ویژه برای لوله های کاسه دار

در صورت استفاده از لوله های سر کاسه دار ، مراحل همان است که در بالا گفته شد . فقط باید دقت کرد که چسب زیادتر از حد لازم داخل کاسه مالیده نشود و نیز در محل اتصال دو لوله چسب راه عبور را مسدود نکند . این اختیاط ها برای نصب لوله های سر کاسه دار که ضخامت لوله کمتر از 3 میلیمتر است اهمیت زیادی دارد .

خواندن 1986 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570