تاریخچه آسانسور ها گذشته ، حال و آینده بخش اول

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

تاریخچه آسانسور ها

گذشته ، حال و آینده

بخش اول

گذشته

وقتی مورخین در مورد چگونگی انتقال تخته سنگ های گرانیتی به محل اهرام توسط مهندسین آن زمان می اندیشند متحیرانه سخن می گویند . قطعا ، اعتبار زیادی می توان برای تلاش انسان های بی شمار قایل شد اما بخشی از آن ناشی از قدرت اهرم ، قرقره و ریسمان هایی بود که موارد را به صورت عمودی از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کرد . این کار اصلی یک آنسور است .

روم نقش اولیه دیگری را هم در زمینه آنسورها ایفا کرد . در خلال فیلمی که چند سال قبل اکران شد ، گلادیاتورها با نقش خیره کننده راسل کرو او و سایر گلادیاتورها در درون جعبه چوبی بزرگی ( آسانسور ) جمع شده و سپس به میدان مسابقه بالا کشیده می شدند ، به این صورت که برده ها یک چرخ چوبی ( موتور ) که در واقع قرقره ایی بود که به طناب قطوری متصل می شد ( طناب کشش ) را می چرخاندند . اگر چه ممکن است در این ساده یازی کمب اغراق شده باشد اما مکانیزم آسانسور استادیوم ها در روم همین گونه بوده است . حتی هنوز هم می توان بخشی از ساختمانی را که برای آسانسور در نظر گرفته شده مشاهده کرد چنان که جیمیز گودوین ( James Goodwin ) در کتابش آتیس : بانیان شهذ مدرن ( Giving Rise to Modern City ) گزارش کرده است .

استفاده از دستگاه برای انتقال مواد به توسعه آنچه را که ما آسانسور می نامیم سرعت داد . انقلاب صنعتی نیروی محرکه ای بود که باعث وقوع بسیاری از پیشرفت های گام به گامی شد که موجب گردید سیستم انتقال اجسام به جا به جایی بشر منتهی شود . جا به جایی افراد بدون مخاطره نیست ، به طوری که گاهی ریسمان کنفی که معمولا برای بلند کردن مورد استفاده قرار می گیرد پاره شد و موجب می شود سکوی حامل بار و نفرات به زمین برخورد کند .

خواندن 670 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570