تاریخچه آسانسور ها گذشته ، حال و آینده بخش سوم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

تاریخچه آسانسور ها

گذشته ، حال و آینده

بخش سوم

بعد از وقوع انقلاب صنعتی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، آسانسورها به طور پیش رونده ایی به ماشین هایی تبدیل شدند که به طور فزاینده ای در زندگی روزمره به دیدن آن ها عادت کرده ایم . بیش تر ما به خاطر داریم مشاهده آسانسورهای پل شکلی که در مسیر های باز مستقر شده و اپراتوری که از مردم می خواست ، لطفا بفرمایید کدام طبقه ، مراقب کام تان باشید ! آسانسور های حمل مسافر خودکار ، جایگزین اپراتور آسانسور شده اند به طوری که تعیین طبقات به افراد واگذار شده است . گذار از راه اندازی توسط اپراتور به عملکرد خودکار ، نقطه عطفی در صنعت آسانسور سازی محسوب می شود .

حال

اگر چه برای برخی از شما بازید کنندگان نوشته پیزی شبیه به نوشته های تاریخی باستان به نظر می رسد ، دوره به روز تحولات آسانسور ها بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم بود . پژوهش ها و توسعه ، زمان جنگ تحول فنی عمده ایی را در پی داشت . کامپیوتر اولیه ، پیشرفت های متالوژیکی و طراحی و دیر پایی موتور همگی ریشه در تلاش های زمان جنگ داشت . پیشرفت فنون ساخت که باعث بنای ساختمان های بلندتر و بزرگتری شد ، توسعه روش های جدیدتر برای جایه جایی بار و نفرات را سرعت بخشید . تعداد آسانسورهای هیدورلیکی از حد فراتر رفت چرا که این سیستم به ظاهر ساده در همه جا محبوبیت پیدا کرد .

رونق گریز ناپذیر ساختمان متاثر از بازسازی بخش اعظم اروپا پس از جنگ جهانی دوم ، فرصت لازم برای ایجاد تغییرات در ساختمان های جدید را برای شرکت های در حال شکل گیری و در حال رقابت با برخی شرکت های قدیمی تر فراهم کرد . در کل سیستم ، پیشرفت های فناوری از کنترل کننده های تماسی الکترومکانیکی تا سیستم های الکترونیکی کامپیوتری ، که امروزه در هر موتور خانه پیشرفته قابل مشاهده است ، ادامه یافته است .

با این که موتور خانه ها زمانی مکان هایی سرد و تاریک با قطعات غول پیکر و نا زیبایی از ماشین آلات بودند اما امروز داستان تفاوت کرده است . موتور خانه یک سیستم در حال کار امروزی روشنایی مناسبی داشته دمای آن تحت کنترل بوده و نیز بسیار بی صداست . کابین های کنترل پوشیده بوده و برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و دوده به دستگاه های بسیار ظریف چفت و بست زیادی دارند . هنگامی که تعمیر کار های امروزی برای رفع مشکل می آیند ، از نرم افزار عیب یابی استفاده می کنند و کیف بزرگ مملو از آچار را برای وقتی دیگر کنار گذاشته اند .

خواندن 543 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570