توصیف کلی سیستم آسانسور بخش اول

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

توصیف کلی سیستم آسانسور بخش اول

چاه آسانسور

حتی اگر همه ما با این اصطلاح آشنا باشیم ، گاهی ، مثل وقتی که با آسانسور ها سر و کار داریم ، معنای کاملا متفاوتی پیدا می کند . دهلیز آسانسور یا به صورت صحیح تر چاه آسانسور ، ناحیه ایی است که آسانسور در آن فضا عمل می کند . این قسمت قلمرو و آشیانه آن است و هر یک از ما که بدون رعایت مراتب وارد آن می شوند به واسطه خطر نهفته در آن تاوان پرداخت خواهند کرد .

چاه آسانسور در سیستم ها امروزی معمولا طوری ساخته می شود که در مقابل حریق دو ساعت مقاومت می کند . انواع قدیمی خیلی متفاوت بودند ؛ ریل های هادی و بخش هایی چون کف و دیواره های کابین چوبی بودند . دریچه طبقات ، پنجره ها و نظایر آن فاقد حفاظ لازم بوده یا اصلا حفاظتی نداشتند . نوع ساخت از سازه های چوبی ، خشتی ، سیمانی و کامپوزیتی ( سنگ چینی ) تا سازه های پوشیده از شیشه یا فاقد حایل در آسانسورها نما باز نصب شده در بخش مرکزی ساختمان و خارج ساختمان ها متفاوت بود . چاه های آسانسور مدرن امروزی به منظور تخلیه دود و گرما به بیرون تهویه شده و به منظور عدم سذایت آتش طبقات ، می تواند تحت فشار مشخصی قرار بگیرند .

سیستم بکسل از محل موتور خانه که می تواند بالا ، پایین یا در کنار واقع شده باشد وارد چاه آسانسور شده و به بالای کابین ، جایی که آسانسور به رل های هادی متصل می شود ، منتقل می شوند . طناب های فوق از سیم فولادی پیچیده به هم ساخته شده که در حین آتش سوزی ذوب شده و تغییر شکل می دهند و در اثر حرارت بالا از هم گسیخته شده و در چاه آسانسور انباشته می شوند . به خاطر داشته باشید که چاه آسانسور بهترین دودکش ساختمان محسوب شده و عامل بسیار خوبی برای گسترش دود و آتش به طبقات بالای یک ساختمان است . ریل های هادی ، با استفاده از پایه هایی که یکنواختی مورد نیاز یک سیستم متحرک نظیر آسانسور را تامین می کنند به دیواره چاه آسانسور متصل هستند . اتصال کابین ها از طریق تعدادی غلتک یا راهنمای لغزشی که ممکن است صلب ، هرزه گرد یا غلتکی باشد انجام می شود که امکان می دهد کابین سریع و بدون تکان ، که امروزه به آن عادت کرده ایم حرکت کند . دو نوع هادی به بالای آسانسور ( تیر عرضی ) و دو نوع هادی به ته آن ( تیر ایمنی کابین ) متصل می شود .

خواندن 811 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570