حریق پله های برقی و گسترش دود

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

حریق پله های برقی و گسترش دود

گزارش های زیادی درباره وقوع حریق در سیستم های پله برقی در دست است که گاهی به فوت افراد منجر شده است . این امر باعث شده دستورالعمل ایمنی ایالات متحده آمریکا و اروپا تغییر یابد تا با ممانعت از گسترش آتش و دود از طریق این سیستم ها از جان افراد سوار بر آن ها حفاظت شود . با توجه به استفاده از پله های برقی در جا به جایی مردم در ایستگاه های عبوری ، خرده فروشی ها ، مراکز خرید ، مکان های ورزشی و بسیاری از اماکن دیگر ، جان و ایمنی افراد سوار بر آن ها با تهدید فزاینده ای رو به رو بود .

بخشی از مشکل در گذشته تجمع زباله زیر سازه خر پا و سایر نقاط اطراف موتور بود که می توانست سوخت حریق را تشکیل دهد . این اجسام با روغن و گریس که بخشی از سیستم محرک پله برقی بود ترکیب می شدند . آتش سوزی می توانست پیامد حریق عمدی توسط افراد شرور ، احتراق تصادفی ناشی از مواد دود زای رها شده ، یا هر دلیل دیگری باشد . نتیجه این می شود که سوخت موجود شعله ور شده و به گسترش رو به بالای دود و گرما ، از طریق کانالی که پله برقی خود ایجاد می کند ، بینجامد . چه این وضعیت در فروشگاه بزرگ مترو رخ دهد و چه در یک مرکز خرید اتفاق بیفتد می تواند به مصدومیت ، مرگ و گسترش کنترل نشده حریق منتهی شود . حریق کینرگز کراس سیستم حمل و نقل لندن در سال 1987 که 31 کشته در پی داشت نمونه ایی از چنین خطری است .

در تاسیسات مدرن ما ، دستورالعمل های متعدد استفاده از حفاظت آب پاش خودکار و دریچه کرکره غلتشی که با آشکار ساز دود کنترل می شوند را برای جلوگیری از توسعه حریق یا گسترش دود به طبقات بالا اجباری کرده اند .

خواندن 1691 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570