جوش نقره و لحیم نرم در ساختار لوله کشی ساختمان در جهت جلوگیری از بروز نم و ترکیدگی در ساختمان بخش دوم

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

جوش نقره و لحیم نرم در ساختار لوله کشی ساختمان در جهت جلوگیری از بروز نم و ترکیدگی در ساختمان ( بخش دوم )

اتصال های افقی . عمودی

هنگام ایجاد اتصال های افقی بهتر است سیم جوش ابتدا در بالای لوله و سپس ، در دو طرف و دست آخر در پایین آن آب شود . خاطر جمع شوید که هر قسمت از جوش ، روی قسمتی از جوش قبلی را پوشانده است .

در اتصال های عمودی ، نقطه شروع مهم نیست . اگر فیتینگ رو به پایین است ، مراقب باشید لوله بیش از حد داغ نشود ، چون جوش شره می کند . در چنین شرایطی شعله را باید از لوله دور کرد تا جوش خودش را بگیرد . سپس بدنه فیتینگ را دوباره گرم می کنند تا جوش را بالا بکشد . بعد از گرفتن جوش تنه کار اضافی را بر فرچه یا کهنه مرطوب ، پاک می کنند .

فیتینگ های ساختنی ( شکل دهی شده ) ممکن است به سرعت سرد شوند . ولی در مورد فیتینگ های ریختگی توصیه می شود بگذارند آنها به طور طبیعی تا حدودی خنک شوند و بعد روی آنها دستمال بکشند .

اگر آلیاژ جوش خودش را از نفوذ به درون درز اتصال پس کشید و تمایل به دویدگی روی قسمت بیرونی یکی از طرفین اتصال داشت ، این نشان می دهد که یا آن طرف بیش از حد داغ شده و یا طرف دیگر به اندازه کافی حرارت ندیده ، یا هر دو حالت همزمان پیش آمده است .

اگر آلیاژی جوش به خوبی لای رز اتصال ندود ، و حالت سرگردان داشته باشد ، نشانه اکسید شدن سطحوح فلز ، یا ناکافی بودن حرارت در قسمت های متصل شونده است .

خواندن 1090 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570