آثار و بناهای دیدنی کشور آلمان

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

آثار و بناهای دیدنی کشور آلمان

شهر هانزی لوبک

لوبک ، پایتخت قدیمی اتحادیه هانز و محل سکونت ملکه هانز ، در قرن هفتم میلادی ساخته شد و تا قرن شانزدهم میلادی مرکز تجارت در تمام اروپای شمالی بود . با وجود آسیب های جدی که در طول جنگ جهانی دوم به این شهر وارد شد اما ساختار شهر لوبک به همراه بناهای مسکونی اشرافی قرن پانزدهمی و شانزدهمی ، بناهای عمومی و ویژه بند معروفی که با آجرهای ستنتوری مستحکم سازی شده ، کلیساها و انبارهای زیر زمینی اش هم چنان حفظ شده است .

کاخ و پارک های پوتسدام و برلین

مجموعه کاخ ها و پارک های پوتسدام به همراه 500 هکتار پارک و 150 بنای ساخته شده بین سال های 1730 تا 1916 ، تمامیتی هنری و فوق العاده را می سازند که سرشت چند فرهنگی آن منحصر به فرد بودنش صحه می گذارد . این مجموعه تا منطقه برلین زلندروف گسترش یافته ، به همراه کاخ ها و پارک هایی که در امتداد سواحل هاول و دریاچه گلبینیک پیش رفته اند . ولتر نیز مدتی در کاخ سان و سوسی اقامت گزید که بین سال های 1745 تا 1757 به دستور فردریک دوم ساخته شد .

قلعه آگوستوسبرگ و فالکن لاست در بروهل

قلعه آگوستوسبرگ ( اقامتگاه مجلل اسقف اعظم کولون ) و کلبه شکاری فالکن لاست ( یک عمارت کوچک روستایی ) که در یک باغ با صفا بنا شده اند ، جزء اولین نمونه های معماری رو کوکو در آلمان قرن هجدهم به شمار می رود .

کلیسای زیارتی وایس

کلیسای زیارتی وایس ( 1745-54 ) که در میان یکی دره های کوهستان آلپ تا امروز به طرز معجزه آسایی محافظت شده است . به دستور دومینیکوس زیمرمان ، معمار مشهور ساخته شده است و با طراحی پیچیده ، رنگارنگ و شاد خود شاهکاری از دوره سبک رو کوکو در ناحیه باواریا محسوب می شود .

خواندن 1733 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570