کاربرد چوب در ساختمان 25

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

دوام:

خصوصيات نشان داده شده در آزمايشگاه‌هاي به عمل آمده جهت بررسي دوام در مقابل شرايط آب

و هوايي، حمله حشرات و عوامل پوسيدگي و باختگي، آن را کاملاً با چربي‌هاي تيمار شده و يا اشباع شده قابل مقايسه مي‌کند.

به همين دليل مي‌توان آن را در سازه‌هايي که مستقيماً با سطح زمين و خاک تماس دارند به کاربرد. شرايط انجام آزمايشات متعادل شش سال نگهداري تركس
در شرايط نامناسب آب و هوايي و ديگر عوامل پوسيدگي بوده و علاوه بر اين‌هاتركس توانسته در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش به خوبي کيفيت خود را حفظ کند زيرا اين اشعه اثرات تخريبي مهمي بر روي پلاستيک‌ها و پلي اتيلن‌ها دارد.

خصوصيات كار با تركس :

حمل و نقل: وزن تركس از چوب بيشتر است و قابليت انعطاف بيش‌تري نسبت به چوب دارد بنابراين هنگام حمل و نقل معمولاً نبايد يک قطعه (به خصوص قطعات با قطر کم و طول زياد) trexرا به تنهايي بلند کرد چون احتمال شکستن وجود دارد.

هم‌چنين هنگام انبار کردن حتماً مي‌بايست آن را در محلي که تراز مي‌باشد انبار نمود و براي اين منظور مي‌توان در زير قطعات trex از چوبدستک به فاصله حدوداً هر6سانتيمتر استفاده نمود تا از کماني شدن آن جلوگيري شود. تركس را مي‌توان به راحتي و دقيقاً مثل چوب بريد.

برش كاري و دريل:

ترکس رامی توان دريل کاري کرد، سنباده زده و حتي با اور فرزبر روي آن کار کرد و ولي براي سهولت کار پيشنهاد مي‌شود براي برش از تيغه اره الماسه با تعداد دندانه‌هاي 18 تا 24 استفاده شود و در هنگامي که قصد ايجاد سوراخ‌هاي عميق با دريل را داريد چندين بارمته را از سوراخ خارج کرده و مجدداً فرو ببريد تا با اين عمل خرده چوب‌ها و ضايعات ناشي از دريل کاري از محل خارج شود.

ميخ و پيچ:

به منظور دوام بيش‌تر در صورت امکان مي‌بايست از ميخ و پيچ گالوانيزه و يا استيل استفاده کرد، فرورفتن ميخ در تركس نياز به نيروي بيش‌تري نسبت به چوب دارد به همين دليل در صورت در دسترس بودن پيشنهاد مي‌شود از چکش پنوماتيک استفاده مي‌شود. هم‌چنين هنگام دريل کاري به منظور پيچ کردن قطر مته نبايد بيش‌تر از4/3 قطرپيچ باشد.

رنگ پذيري:

تركس قابليت رنگ پذيري کاملاً خوبي دارد و مي‌توان آن را با رنگ‌هاي دلخواه تزئين کرد. اما قابل ذکر است که به صورت طبيعي اين محصول در سه رنگ توليد مي‌شود که عبارتند از قهوه‌اي روشن، کرم، طوسي که هر کدام از اين رنگ‌ها طيف‌هاي روشن تا تيره را شامل مي‌شود. نکته قابل توجه اين است که تركس پس از نصب به چهار تا شش هفته وقت نياز دارد تا در اثر شرايط محيط و تابش خورشيد رنگ آن تثبيت شود.

خواندن 1948 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570