بتن عبور دهندۀ نور 10

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

این ترکیبات (هردو حالت GLPو میکروسیلیس) در کاهش انبساط واکنش AAR موثر هستند به شرط اینکه به اندازهمناسب مصرف شوند (10%میکروسیلیس و <20%GLP ) ، این نتایج نشان می دهد که نقش 30% GLP در توقف واکنش AAR بیشتر از 10% میکروسیلیس است. با وجود مقدار زیاد کربناتسدیم در شیشه (حدود13%) این نکته مهم است که خود دانه های پودر شیشه باعث انبساططولانی مدت ملات نشوند و یا باعث تحریک سنگدانه های فعال مخلوط نباشند. آزمایشطولانی مدت استوانه ملات در 38 درجه سانتیگراد و 100% اشباع با سنگدانه های فعال وغیر فعال و با میزان جایگزینی مساوی سیمان انجام شد. انبساط کمتر از 0.1% در یک سال نشان دهنده ترکیب بی ضرر است.

وقتی سنگدانه ها غیر فعالند خود GLP باعث انبساط مخلوط نمی شود ، اما وقتی سنگدانه ها فعال هستند وجود 30%GLP باعث تحریک واکنش سنگدانه های خیلیحساسهم نمی شود. همچنین وقتی که سیمان جایگزین نشود و 30% GLP به جای سنگدانهاستفاده شود باعث انبساط خطرناک استوانه ملات نمی شود. اطلاعات نشان می دهد که GLP می تواند بدون ترس از اثرات زیانبار آن استفاده شود.

یکسری سنگدانه ها ، خیلی فعال در منشور بتن بر اساس ASTM C1293 استفاده شد ،.انبساط خطرناک در این آزمایش 0.03% تا 0.04% در یک سال است ، چهل درصد GLP که پتانسیل رها سازی قلیایی بیشتری از 30%GLP دارد میتواند تا 80% از انبساط ناشی از سنگدانه های فعال جلوگیری کند. برای سنگدانه هایکمتر فعال نیز انبساط متوقف می شود. این امر نشان دهنده اثر مثبت GLP در بهبود دوامبتن است. وقتی که نسبتهای متفاوتی از GLP با سنگدانه های غیر فعال در بتن با قلیاییبالاتر (Na2O/m3 5.8) استفاده می شوند خود شیشه نیز باعث انبساط خطرناکی در مخلوطنمی شود. نتیجه آخر اینکه GLP اثر زیان آوری بر مخلوط بتن ندارد.

خواندن 2040 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570