بتن عبور دهندۀ نور 11

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

اثر پودرشیشه بر خزش و مقاومت بتن :

اگر به تعدادی از نمونه ها با قلیایی کمتر دیده شود ، برای تعیینخزش خشک شدن بتن از مقادیر مختلف GLP و میکروسیلیس استفاده شد. اطلاعات نشان می دهد که خزش خشک شدگی مخلوطهای متفاوت،زیاد نیست وبه راختی استانداردهای AS3600 را برآورده می کند.(کمتر از 0.075% در 56 روز) .مخلوطهای محتوی GLP مقاومت اولیه کمتری دارند (با توجه به سیمان کمتر) ولی به رشدمقاومت خود در محیط نمناک ادامه می دهند و به مقاومت نمونه کنترلی نزدیک می شوند. همچنین وقتی که GLP با ماسه جایگزین می شود مقاومت بصورت چشمگیری از نمونه کنترلیبیشتر است. رشد ممتد مقاومت به وضوح اثر مثبت واکنش پوزولانی GLP را در بتن نشان میدهد.

استفاده از لاستيکهای فرسوده در بتن

در هر سال فقط در ايالات متحده ۲۵۰ ميليون تاير فرسوده به وزنبيش از ۳ ميليون تن جمع آوری می شود. همچنين يکی از بزرگترين چالشهای محيط زيستیموجود در اطراف کلان شهرها در جهان نحوه بازيافت و حذف مواد لاستيکی زائد از چرخهزيست محيطی می باشد. يکی از راه حلهایی که برای حل اين مشکل پيشنهاد شده است ، استفادهاز ذرات لاستيک تاير بعنوان يک ماده افزودنی در مصالح ، بر پايه سيمان است.

اگرچه بتنيک ماده محبوب و پراستفاده در مصالح ساختمانی است اما دارای تقطه ضعفهايی نيز میباشد . همانند مقاومت کششی پايين ، شکل پذيری پايين ، جذب انرژی کم، انقباض و جمعشدگی بتن (shrinkage) و در پی آن ترک خوردگی ناشی از آن و در نهايت ترکهای ناشی ازعمل آوری نامناسب و سخت شدگی بتن. (hardening and curing cracking)

یافته های جديدنشان می دهد که استفاده از ذرات تايرهای فرسوده به ميزان زيادی می تواند اين نقاطضعف بتن را برطرف کند. هر چند استفاده از لاستيک در آسفالت بيشتر از يک دهه است کهصورت می گيرد اما کاربرد آن در بتن به تازگی صورت گرفته است و تحقيقات زيادی بر امکانسنجی آن انجام شده. هرچند اين تحقيقات هنوز کامل نشده است اما روشهای آزمايشیمختلفی برای کاربرد اين لاستيک ها حاصل گرديده است .

خواندن 1984 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570