بتن عبور دهندۀ نور 8

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مشخص شده است که فعالیت سنگدانه ها وانبساط حاصله می تواند با بکار بردن میزان مناسب از مواد با خاصیت سیمانی شدن ، مانند :میکرو سیلیس و خاکستر هوایی کنترل شود. همچنین پودر شیشه ریز می تواند بصورت مشابهعمل کند. با توجه به کاربرد سنگدانه های ریز و درشت که مورد بررسی قرار گرفتندمخلوطهای آزمایشی با توجه به میزان سنگدانه های ریز و درشت مناسب در مخلوط بتنگسترش یافته اند ، آزمایشات به سمت تولید بتن با حدود Mpa32 تحمل پیش رفتندو مخلوطمحتوی Kg/m 3255 سیمان و Kg/m3 85 خاکستر هوایی بود و میزان شن و ماسه به ترتیب Kg/m3 1080 و Kg/m3780 مناسب به نظر می رسید.

بعد از مقداری سعی و خطای فرمولی رضایتبخش ، ویژگیهای مناسب بتن تازه جهت این مخلوط پیدا شد که به صورت زیر است:

این موضوعاز مقاومت بتنها آشکار است که این مخلوطها به راحتی به مقاومت Mpa32 رسیده و حتی ازآن عبور می کنند( در حالی که از مقدار زیادی شیشه بازیافتی استفاده شده است). برایمصارف غیر سازه ای که مقاومت کمتری مورد نیاز است از همین مخلوط بدون کاهش دهنده(روان کننده) آب می توان استفاده کرد با توجه به وجود 25% خاکستر هواییدر مخلوط ،بتن از واکنش ASR نیز محفوظ است. جمع شدگی ناشی از خشک شدن این مخلوطهاخوب و زیر مرز 0.075% که توسط استاندارد استرالیا معین شده بود..

با توجهبه مطالب بالا به این نتیجه می رسیم که : حتی مقدار بیش از 50% از هر کدام از درشتدانه یا ریز دانه می توانند در مخلوط بتن سازه ای یا غیر سازه ای مصرف شوند ، اگرچهدیگر پارامترهای مهندسی این مخلوطها نیاز به تحقیق و بررسی بیشتری دارند.

اثراتپودر شیشه بر مقاومت ملات :

تقسیم اندازه ذرات پودر شیشه (GLP) بصورت زیر است:

اندازهذرات کوچکتر از 5 میکرون ، 5-10 میکرون ،10-15 میکرون ، بزرگتر از 15 میکرون ؛ درصد 39 49 4.4 7.6 سطح مخصوص پودر شیشه m2/Kg 800بود که تقریبا دو برابر بیشتر از سیمانهای موجوداست. در مورد جایگزینی سیمان ممکن است کاهش مقاومت 28 روزه پیش بیاید که یک اثرکوتاه مدت است و خواص پوزولانی را آشکار می کند. همچنین خاکستر هوایی نیز وقتی کهبا میزان مشابه سیمان جایگزین می شود اثری مشابه تولید می کند. مقاومتهای طولانی تربا میکرو سیلیس مورد مطالعه قرار گرفتند. این سری از نمونه ها تشکیل شده بود از :

خواندن 1908 بار

لطفاً این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

  • قاسمپور 0060167933913
  • greatmemar@yahoo.com
  • فرم تماس با ما
  • آیدی یاهو: greatmemar آیدی اسکایپ: greatmemar8570